מי אנחנו

כל כך הרבה אנשים מחפשים אוכל טוב ומיוחד.
אוכל זה החיבור הישיר שלנו לאנשים, לתרבות למסורת ולזיכרונות. כולם מחפשים את האוכל שנמצא בפינות הנסתרות – במקומות שלא הייתם מאמינים למצוא אוכל כל כך משובח וכל כך אותנטי.

סיורים קולינריים קיימים כבר תקופה ארוכה, אך סיורים קולינריים בדרכים צדדיות, כמעט ולא קיימים. דווקא שם, גיליתי את הקסם של הייחודיות האנושית והקולינרית.

מיזם המפית נולד מתוך תקופת הקורונה הלא שגרתית. שפגעה קשות בעסקים הקטנים בישראל, ובייחוד בענף המזון, שבן כה וכה, הוא ענף תובעני וקשה, עם עלויות תפעול גבוהות. ממחקר שערכתי בין מקומות לממכר מזון ומשקאות, הצורך המרכזי הוא יצירת לקוחות חדשים! יש הידלדלות בלקוחות הקבועים, ואין להם משאבים לפרסום ושיווק כדיי להביא אותם.

החלטתי שאני יוזם מהלך בו אנשים סקרנים, אוהבי אדם ואוכל, יטיילו בצורה עצמאית בזמנם, בין אותם מקומות קסומים וטעימים. לכל עסק יש סיפור ויש בן אדם, עם היסטוריה תרבות מורשת, השראה וחלום. אני רוצה להפגיש בניכם כל לקוח חדש שמגיע, מתייג ברשתות החברתיות ומספר לכל חבריו, וכך נוצרת תנופה כלכלית לאותם עסקים, תוך הנאה של הלקוחות החדשים. המגמה של “המטייל העצמאי” הולכת וגדלה בעולם. תחושת החופש והעצמאות, ללא תלות במדריך או קבוצה, מתאימה לחיים המודרנים ולקצב המשתנה בין אנשים.

הטיול נערך באמצעות האפליקציה PinSteps, אפליקציית טיולים ותיקה אשר עובדת ב 10 מדינות וב 10 שפות.

מקווה שנתראה המפית!

דוד כהן